Quran translations in many languages

Quran in Polish

As-Saff

 1. 61. Surah as-Saff

 [SZYK BOJOWY, objawiona w Medynie]

W imię Boga Litościwego i Miłosiernego.

 1. 1. Niebiosa i ziemia chwalą Przedwiecznego. On jest potężny i mądry!
 2. 2. Wierni! dla czego nie wykonywacie obietnic uczynionych Bogu.
 3. 3. On nienawidzi tych, których uczynki nie zgadzają się przyrzeczeniami.
 4. 4. A kocha tych, którzy walczą w szyku bojowym za wiarę jak mur nie poruszeni.
 5. 5. Dla czego trapicie mnie? mówił Mojżesz do Izraelitów, jestem tłumaczem nieba, zesłanym do was, wy o tem wiecie. Oni wyrzekli się prawdy. Bóg obłąkał ich serca. On bowiem nie prowadzi przewrotnych.
 6. 6. Jestem Apostołem Boga, mówił Jezus syn Marji do Żydów; przychodzę potwierdzić prawdy zawarte w Pentateuchum, piśmie które mnie poprzedziło, i przepowiedzieć przyjście Proroka, który po mnie nastąpi. Imię jego będzie Achmed. Jezus, dowiódł swego poselstwa cudami, a niewierni wołali: to jest zwodziciel.
 7. 7. Cóż może być bezbożniejszego, jak bluźnić przeciw Bogu? Bóg nie prowadzi przewrotnych.
 8. 8. Oni chcieli zagasić dmuchaniem płomień wiary Boga; lecz Bóg utrzyma jej świetność swoją światłością, pomimo przeciwieństwa jakiem są przejęci niewierni.
 9. 9. On to dał Prorokowi prawa i wiarę przewyborną, iżby postawił swą chwałę na rozwalinach innych wiar, mimo zabiegów bałwochwalców.
 10. 10. Wierni! mamże was nauczać sposobu unikania mąk srogości?
 11. 11. Wierzcie w Boga i Jego posłańca! walczcie pod sztandarami świętej wiary! czyńcie wspaniałe ofiary z waszego życia i dostatków! To jest dla was drogą do szczęścia. O! gdybyście o tem mieli pojęcie!
 12. 12. Bóg wam przebaczy wasze grzechy. On was wprowadzi do ogrodów gdzie płyną strumienie; mieszkać będziecie w rozkosznym przybytku Edenu, i będziecie używać najwyższej szczęśliwości.
 13. 13. On wam udzieli i innych dostatków których żądacie; Jego opieka potężna, zwycięztwo szybkie i pewne. Ogłoś te obietnice wiernym.
 14. 14. Wierni! bądźcie sługami Boga! Jezus syn Marji, tak mówił do Apostołów: Kto mi pomoże ogłaszać wiarę Boska? My będziemy Twoimi sługami odpowiedzieli. Część dzieci Izraela przyjęła wiarę, reszta została w niedowiarstwie. Umocniłem wiernych przeciw ich nieprzyjaciołom i odnieśli zwycięztwo.